ISSN 1336-3603 (ISSN & Obnova.sk)

2 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa harp
Offline
ISSN 1336-3603 (ISSN & Obnova.sk)

Medzinárodné štandardné číslo seriálových publikácií pre Obnova.sk Čo je ISSN Národná agentúra ISSN - výkonný orgán systému ISSN na Slovensku prideľuje v súčasnosti ISSN tlačeným i elektronickým seriálovým publikáciám vydávaným na Slovensku, avšak na rozdiel od tlačených periodických publikácií sa elektronické publikácie prístupné online zatiaľ na MK SR neregistrujú. Zaradenie publikácií do systému ISSN, t.j. pridelenie čísla ISSN a kľúčového názvu umožňujúce ich jednoznačnú identifikáciu je na Slovensku bezplatné. ISSN sa prideľuje v súčasnosti z iniciatívy agentúry alebo na žiadosť vydavateľa (providera). Význam identifikácie Jednoznačné označenie publikácií číslom ISSN uľahčuje ich vyhľadávanie v automatizovaných systémoch, zjednodušuje prácu distribučných firiem a abstraktových služieb. Zaradenie bibliografických záznamov o publikáciách do databázy ISSN zviditeľňuje tieto dokumenty v celoslovenskom i nadnárodnom rozsahu a prispieva k informovanosti používateľov (údaje o vychádzajúcich i zaniknutých periodikách z rôznych oblastí, informácie o rokoch vydávania, predchádzajúcich názvoch, o vydavateľských údajoch, adresách vydavateľov, o existujúcich iných verziách a.p.) u elektronických publikácií umožní tiež priamy prístup do elektronického zdroja prostredníctvom údaja o platnej URL adrese priamo zo záznamu v databáze, umožní prepojenie záznamov s ďalšími identifikačnými systémami (napr. SICI systém na identifikáciu článkov). Zdroj: Národná agentúra ISSNMedzinárodné štandardné číslo seriálových publikácií pre Obnova.sk

Čo je ISSN
Národná agentúra ISSN - výkonný orgán systému ISSN na Slovensku prideľuje v súčasnosti ISSN tlačeným i elektronickým seriálovým publikáciám vydávaným na Slovensku, avšak na rozdiel od tlačených periodických publikácií sa elektronické publikácie prístupné online zatiaľ na MK SR neregistrujú. Zaradenie publikácií do systému ISSN, t.j. pridelenie čísla ISSN a kľúčového názvu umožňujúce ich jednoznačnú identifikáciu je na Slovensku bezplatné. ISSN sa prideľuje v súčasnosti z iniciatívy agentúry alebo na žiadosť vydavateľa (providera).

Význam identifikácie
Jednoznačné označenie publikácií číslom ISSN uľahčuje ich vyhľadávanie v automatizovaných systémoch, zjednodušuje prácu distribučných firiem a abstraktových služieb. Zaradenie bibliografických záznamov o publikáciách do databázy ISSN zviditeľňuje tieto dokumenty v celoslovenskom i nadnárodnom rozsahu a prispieva k informovanosti používateľov (údaje o vychádzajúcich i zaniknutých periodikách z rôznych oblastí, informácie o rokoch vydávania, predchádzajúcich názvoch, o vydavateľských údajoch, adresách vydavateľov, o existujúcich iných verziách a.p.) u elektronických publikácií umožní tiež priamy prístup do elektronického zdroja prostredníctvom údaja o platnej URL adrese priamo zo záznamu v databáze, umožní prepojenie záznamov s ďalšími identifikačnými systémami (napr. SICI systém na identifikáciu článkov).

Zdroj: Národná agentúra ISSN

__________________

Pracujem aj pre www.obnova.eu // www.lanovefarby.sk

ISSN 1336-3603 (ISSN & Obnova.sk)
Obrázok používateľa harp
Offline

RAKÚSKO: Internetové médiá budú odovzdávať "povinné výtlačky"

BRATISLAVA 22. februára (SITA) - Rakúske internetové médiá by mali v budúcnosti, podobne ako printové médiá, odovzdávať do Rakúskej národnej knižnice (ÖNB) "povinné výtlačky". Novelu mediálneho zákona by mali u našich susedov schváliť ešte pred letom.

Všetky verejne prístupné médiá, ktoré majú doménu .at alebo sa obsahovo vzťahujú na Rakúsko, budú musieť štyri razy ročne automaticky poskytnúť svoj obsah ÖNB. V niektorých prípadoch však bude môcť ÖNB požadovať obsahy internetových médií i častejšie. Povinnosť odovzdávania "povinných výtlačkov" sa nebude vzťahovať na médiá, ktorých obsah vychádza i v tlačenej podobe, či na čisto súkromné osobné stránky, ktoré neovplyvňujú verejnú mienku.

Informoval o tom internetový portál www.orf.at.

zdroj: sita

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.